HIRDETMÉNY
Az óvodai beiratkozásról

Tisztelettel értesítjük a kedves Szülőket, hogy a köznevelési törvény értelmében óvodai felvételi jelentkezést hirdetünk meg a 2024/2025-ös nevelési évre.

A 2024/2025-ös nevelési évre a beiratkozás személyesen és online is történhet!
Időpontja: 2024. április 22-24.

2023. április 22. 7.30 - 11.00
2023. április 23. 13.00-17.00
2023. április 24. 7.30-11.00

Online jelentkezés esetén kérnénk, hogy a lent felsorolt szükséges dokumentumokat szkennelve az óvoda email címére ovoda@soskut.hu
megküldeni szíveskedjenek 2024. április 22-24. közötti időszakban!

A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi /négy órában óvodai foglalkozáson köteles részt venni (ez a kötelezettség azokra a gyerekekre vonatkozik, akik 2021. szeptember 1-je előtt születtek, és még nem járnak óvodába). Azok a gyermekek is jogosultak részt venni az óvodai nevelésben, szabad férőhely esetén, akik a jogviszony megkezdésére kapott naptól számítva hat hónapon belül töltik be a harmadik életévüket.
Óvodánkba az a gyermek vehető fel, aki 2024. augusztus 31-ig betölti a 3. életévét valamint sóskúti lakcímmel rendelkezik vagy bármelyik szülő sóskúti telephelyű munkáltatói igazolást mutat be.

Elsősorban a körzetben lakóhellyel rendelkező gyermekek, valamint a körzetben dolgozó szülők gyermekei kerülnek felvételre. Szabad kapacitás esetén más körzetből is vehető fel gyermek. Az óvoda köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki életvitelszerűen az óvoda körzetében lakik.

Az Oktatási Hivatal április 15-ig értesítést küld azon gyermekek lakcímére, akiknek a tárgyévben az óvodáztatási kötelezettsége megkezdődik.

A jelentkezést megelőzően lehetőséget biztosítunk leendő óvodásainknak és szüleiknek, hogy nyílt napok keretében megismerkedjenek óvodai nevelésünkkel, az intézmény dolgozóival.

A szülő kellő indokoltsággal az óvodaköteles gyermekének jogos érdekét szem előtt tartva A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8. § (2) bekezdése alapján 2024. április 15-ig kérvényezheti az Érdi Járási Hivatalnál az óvoda megkezdésének elhalasztását, annak az évnek augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek 4. életévét betölti.

Az óvodai beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:
  • a gyermek részére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat (szem.ig., lakcímkártya)
  • a gyermek TAJ kártyáját
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonatát
  • a szülő személyazonosságát igazoló hatósági igazolványokat (szem.ig., lakcímkártya)
  • a gyermek ellátásával kapcsolatos szakértői dokumentumokat
  • rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény határozatát amennyiben van ilyen
  • HH, HHH státuszról határozatot
  • óvodai felvétel iránti kérelem
  • adatvédelmi nyilatkozat
  • nyilatkozat a szülői felügyeleti jogról (elvált és különélő szülők esetében is)
  • étkezési nyilatkozatot (abban az esetben is kérjük kitölteni, amennyiben nem jogosultak kedvezményre, ekkor a dokumentum jobb felső sarkában ezt kérjük jelezni szíveskedjenek) étkezési nyilatkozatot (abban az esetben is kérjük kitölteni, amennyiben nem jogosultak kedvezményre, ekkor a dokumentum jobb felső sarkában ezt kérjük jelezni szíveskedjenek), speciális étkezési ellátás esetén, tartósan beteg igazolás (fokozott kockázatú allergiás betegséggel diagnosztizált, vagy diabétesszel élő, beiratkozáskor a szülőnek tájékoztatni kell a gyermek fokozott figyelmet igénylő egészségi állapotáról és a megteendő sürgőségi intézkedésekről.
  • tartós betegségről szakorvosi igazolást
  • nyilatkozat az óvodai nevelés első alkalommal történő igénybevételéről
  • nyilatkozat családi pótlékról

A nem sóskúti lakosú gyermek esetében további dokumentumok szükségesek:
  • Szándéknyilatkozat
  • Munkáltatói nyilatkozat

A Sóskút Község Önkormányzata fenntartásában működő Dimbes-dombos Óvoda a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 4. §  25. pontjában meghatározottak alapján ellátja a többi gyermekkel együtt nevelhető azon gyermeket, akinek a speciális ellátása a mi óvodánk keretei között megoldható.
Sajátos nevelési igény esetén az óvodai felvételhez a Szakértői és Rehabilitációs Bizottság szakvéleménye szükséges. A felvétel iránti kérelmen kérjük megjelölni az egyéb megjegyzéseknél a szakértői vélemény sorszámát és a gyermek SNI kódját a csoport szervezés szempontjából. A gyermekek fejlesztését ezek megléte alapján tudjuk biztosítani a nevelési év kezdetétől.
Az értesítést a felvételi eljárás eredményéről az óvodavezető 2024. május 25-ig írásban megküldi a szülőnek, illetve a törvényes képviselőnek.

Az új gyermekek fogadása a nevelési év első napjától folyamatosan történik.
A nevelési év első napja 2024. szeptember 2. (hétfő)

A szülő a döntés kézhezvételtől számított tizenöt napon belül jogorvoslati kérelemmel fordulhat Sóskút község Jegyzőjéhez. A kérelmet írásban, az óvoda vezetőjénél kell benyújtani. A jegyző a másodfokú eljárás során a kérelmet elutasíthatja, a döntést megváltoztathatja vagy megsemmisítheti, és a köznevelési intézményt új döntés meghozatalára utasíthatja.

A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 247. § (1) bekezdés a) pontja alapján az a szülő vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló gyermeket kellő időben az óvodába, illetve az iskolába nem íratja be, szabálysértést követ el.

A szükséges dokumentumokat elérhetik honlapunkon a letölthető dokumentumok résznél valamint Sóskút település (www.soskut.hu) honlapján egyaránt!
A felmerülő kérdésekre szívesen adunk tájékoztatást az óvoda elérhetőségein
tel: 23/ 348-055 hétköznap 9.00-15.00 valamint a ovoda@soskut.hu címen!

Sóskút, 2024. március 20.

Kovács Károlyné