Bemutatkozás

Bízunk benne, hogy az itt található információk segítenek óvodánk megismerésében és gyermekének a legmegfelelőbb nevelési - oktatási intézmény kiválasztásában!

Bemutatkozik az óvodánk

Dimbes-dombos vidéken fekszik a mi otthonunk Sóskút, dimbes-dombos utakat járnak be a mi kis óvodásaink. Mi fogjuk a kezüket és megmutatjuk nekik a dimbes-dombos csodákat. Gyönyörködünk a kolibri méhek szorgalmában, a pici kis rovarok nyüzsgő világában. Etetjük és itatjuk madárkáinkat, s várjuk, hogy daluk felcsendüljön. Leguggolunk a fűszálakhoz, a tavaszi héricsekhez, a lengedező árvalányhajhoz, a pillangógyűjtő levendulához és minden csodához, amit ez a táj ad nekünk. Gondozzuk tündérkertjeinket, ahol nekünk terem minden gyümölcs. Lábujjhegyre állunk, hogy megsimogassuk a faágakat, leveleket, melyek a nagy melegben árnyat adnak, ősszel színkavalkádjukkal kápráztatnak. Elsétálunk a patakhoz, hogy megnézzük a szitakötők táncát, köszöntsük a békákat, fejet hajtsunk a buzogánynak. Kézen fogva felmászunk a dombtetőre, s onnan tekintünk széles e világra.

Pedagógiai hitvallásunk

Napjainkban elengedhetetlen, hogy figyelembe vegyük óvodai nevelő munkánkban a megváltozott társadalmi környezetet, amelyből a kisgyermek érkezik.
Szükségszerűvé vált, hogy pedagógiai munkánk megújításához meglévő nevelői gyakorlatunk mellett tisztában legyünk a hazai oktatás-nevelés korszerűsítési törekvéseivel, mindezek mellett pedig ismerjük közvetlen partnereink véleményét, igényét és elvárásait.
Nevelőközösségünk számára fontos, hogy az ide járó gyermekek érzelmi biztonságban töltsék óvodás napjaikat, melyben hangsúlyos helyet foglalnak el az alapképességek és kulcskompetenciák fejlesztése, melyek révén rendelkezhetnek a mindennapi életben hasznosítható tudással.

Szeretnénk, ha a hozzánk járó gyermekek szeretetteljes, biztonságos, érzelmekben gazdag, boldog környezetben nőnének fel, és életükben az óvodáskor olyan időszak lenne, amire jó visszaemlékezni. A velük foglalkozó felnőtteknek alapelve kell, hogy legyen a gyermekközpontúság, a befogadó nevelés, a gyermek személyiségének érzelmi biztonságot nyújtó tisztelete, egyediségének elfogadása, szeretete és megbecsülése.
Legfőbb célunk a nyugodt, érzelmi biztonságot nyújtó, sok szép élményt adó, folyamatos, szabad játékot és aktív tevékenységet biztosító óvodai élet megszervezése.
Kovács Károlyné Anikó
óvodavezető